Co to są etykiety peel off i dlaczego warto je stosować na produktach?

Co to są etykiety peel off i dlaczego warto je stosować na produktach?

Dostępny na rynku towar musi być odpowiednio oznakowany. Kwestia ta jest niezwykle ważna, dlatego regulują ja poszczególne przepisy. W zależności od rodzaju produktów, na jednym obowiązkowo musi być zamieszczona mniejsza ilość informacji, na innych natomiast większa. Najczęściej informacje te umieszczane są na poszczególnych etykietach. Występują one pod wieloma postaciami, a jednymi z nich są etykiety peel off.

Etykieta peel off- charakterystyka

Etykiety peel off należą do grupy etykiet warstwowych. Nazywane są także etykietami „peel and read” lub etykietami „otwórz- zamknij”. Składają się z dwóch warstw, które są ze sobą trwale połączone, dzięki czemu po ich rozłożeniu otrzymujemy pokaźnych rozmiarów etykietę, na której znaleźć można wszystkie, konieczne do zamieszczenia informacje.
Etykiety tego typu wykonywane są z poszczególnych materiałów- papieru, folii lub jako mieszane, gdzie folia stanowi dolną warstwę, zaś papier wierzchnią. Na etykiecie tej mogą znaleźć się informacje zarówno w formie tekstu, jak i grafiki.

Etykiety peel off będą więc najlepsze wówczas, gdy konieczne jest przekazanie dużej ilości informacji na niewielkiej powierzchni. Wymaga to zastosowaniu skutecznych i kreatywnych rozwiązań, do których z pewnością należą etykiety peel off. Z etykiet tego typu najczęściej korzystają- branża kosmetyczna, farmaceutyczna oraz spożywcza.

Dlaczego warto stosować etykiety peel off?

Przede wszystkim dlatego, by postępować zgodnie z obowiązującym prawem, a więc zamieszczać na produktach wszelkie wymagane przepisami informacje. Tych niekiedy jest tak wiele, że trudno byłoby pomieścić je wszystkie na standardowej etykiecie- zwłaszcza, gdy produkt jest niewielkich rozmiarów. Weźmy na przykład produkty spożywcze, na których musi znaleźć się skład produktu, z wyszczególnieniem wszystkich składników w kolejności od tych, których zawartość jest najwyższa, a także podaniem wszystkich alergenów oraz substancji wywołujących szczególne reakcje. Etykieta peel off stanowi doskonałe rozwiązanie problemu zbyt małej ilości miejsca na zamieszczenie obszernego tekstu, przy czym możliwe jest zachowanie odpowiedniej i czytelnej wielkości czcionki.

Rozkładany format etykiety pozwala także na wygodne rozmieszczenie poszczególnych informacji- na przykład od najistotniejszych na początku, po mniej ważne na końcu. To także możliwość przygotowania etykiety atrakcyjnej pod względem graficznym i wizualnym, dzięki czemu wpłyniemy nie tylko na zainteresowanie konsumenta danym produktem, ale także na większą rozpoznawalność oraz renomę marki.

Dzięki etykietom typu peel off nie musimy rezygnować z ciekawej i designerskiej formy znakowania i opisywania produktu. Ponadto są to produkty wyjątkowo trwałe, dzięki czemu klient swobodnie i bez problemu w każdej chwili może powrócić do zawartych na produkcie informacji. Etykiety te chętnie wykorzystywane są również jako etykiety promocyjne, na których można zamieścić warunki danej promocji bądź konkursu, a jednocześnie sprawić, by informacja ta była widoczna i atrakcyjna.

Etykiety typu peel off- możliwości

Na rynku dostępny jest szeroki wybór etykiet typu peel off. Są to etykiety różniące się zarówno rozmiarami, jak i kształtem, czy też materiałami wykonania. Zwykle są one dobierane ze względu na parametry danego produktu czy jego opakowania, jak również zgodnie z potrzebami oraz oczekiwaniami danego klienta. Niektóre etykiety wymagają na przykład szczególnej trwałości, gdyż są narażone na działanie niekorzystnych warunków- jak chociażby żel pod prysznic. Wówczas na etykiecie stosuje się specjalne utrwalenie powłoki lampami UV, co znacznie zwiększa jej trwałość, jakość oraz użyteczność. W przypadku, gdy mamy do czynienia z produktami ekskluzywnymi, możliwe jest zastosowanie eleganckiej i efektownej oprawy, jak chociażby posrebrzane lub pozłacane elementy graficzne czy tekstowe.

Etykiety peel off są odpowiedzią na potrzeby- zarówno producentów, jak i konsumentów. Pozwalają na swobodne umieszczenie na produkcie nawet wyjątkowo obszernych informacji, przy czym całość wygląda niezwykle estetycznie i nowocześnie.

EnglishPolish